Dijital Belediye Modülleri

Veterinerlik İşleri Modülü

Türkiye’de kentlerde yaşayan evsiz hayvanlarının bakımları belediyeler tarafından sunulan son derece maliyetli ve büyük sorumluluk gerektiren hizmetlerdir.

 

Belediyeler sokak hayvanlarının korunması, tedavisi, bakımı, gelen ihbarların yönetilmesi, bu hizmet için ayırılmış kaynakların verimli kullanılabilmesini sağlayacak şekil de mükerrer ihbarların engellenmesi ve günlük yerinde tedavilerin yapılmasını sağlayan veterinerlik hizmetlerini sunmaktadır. Bu hizmetlerin koordinasyonu son derece zor bir süreçtir.

 

SPIDYA Veterinerlik İşleri Modülü ile evsiz hayvanların sistem üzerinde tanımlanması, vatandaş ihbar girişlerinin yapılması, gelen ihbarların lokasyon bazlı olarak tutulması, yapılan işlemlerin ve hayvanların türlerinin, cinsiyetlerinin, kısırlık, cins vb. bilgilerinin kayıt altına alınması, ilgili müdahale ekiplerinin oluşturulması ve görevlendirilmesi işlemleri kolaylıkla yönetilebilmektedir.

 

Yazılım sayesinde operasyon takibinin yanı sıra bölgede yaşayan hayvanların takibi yapılabilmekte ve kullanıcı dostu rapor tasarımları ile operasyon hacmi kolaylıkla görüntülenebilmektedir.