SPIDYA Servis Kalite Yönetimi (SQM)

SPIDYA SQM, etkin altyapı yönetimi yapmak isteyen sistem ve ağ yöneticilerinin ağ izleme metrikleri için bilgi toplamalarına olanak tanır. Bilgi Teknolojileri uzmanları için ağ altyapısı ile ilişkili uygulama ve sunucu izleme yetenekleri sunarak performans sorunlarını teşhis edip gidermelerini sağlar. Hizmet kalitesi düzeylerinin doğrulanmasına ve uzak problar vasıtasıyla bir sorunun kök sebebini hızla tanımlamasına izin verir. Uygun fiyatlı ve kullanımı kolay özelleştirmeler sunar. Hızlı ve kolay konfigüre edilebilme özelliği, ajansız kurulum ile profesyonel hizmet veya danışma gerektirmeksizin metriklerinizi tanımlayarak izlemeye başlayabilirsiniz.

SPIDYA Service Quality Management ile marka model bağımsız olarak ağ altyapınızda bulunan Router, Switch, Firewall, Modem, Access point lerinizi ve hattın izlenmesine olanak tanır.

Marka Model Bağımsız Cihaz Desteği

Marka-Model Bağımsız Cihaz Desteği

Marka bağımsız olarak yönlendirici, ağ anahtarı, güvenlik duvarı, kablosuz erişim noktası ve standart protokolleri destekleyen diğer cihazlar için kullanılabilirlik ve performans istatistiklerini izleme.

Ağ Kullanılabilirliği ve Performans İzleme

SNMP özelliğine sahip cihazlarda bant genişliği kullanımı, paket kaybı, gecikme, hatalar, çıkarma işlemleri, CPU ve bellek gibi ağ cihazı ve arabirim kullanılabilirliğini ve performans göstergelerini izleyebilirsiniz.

Ağ Performans
Ağ Kapasitesi Planlama

Ağ Kapasitesi Planlama

Bant genişliği kullanımı, bellek kullanımı, disk alanı gibi önemli ölçümler için tahmin edilen kapasite tüketimine ilişkin uyarılar vererek ağ altyapınızın yönetilmesini ve optimize edilmesini kolaylaştırır.

Farklı Şubeleri Birarada İzleme

SQM kollektörleri hafif ve esnek yapısı ile çok şubeli organizasyonlar için yalnızca merkezden şubeye değil şubeler arası izleme ve veri toplamaya olanak sağlar.

Birarada İzleme
Envanter Bilgisi Görüntüleme

Envanter Bilgisini Görüntüleme

İzlenen cihaza ait Ip adresi, marka-model, operating system, seri numarası ve lokasyon bilgilerine erişim sağlamanın yanı sıra ihtiyaca  özel tanımlamalar ekleyebilirsiniz.

Ofis içi Kablosuz Ortam İzleme

Kablosuz Access Pointlerinizi anlık olarak izleyebilirsiniz. Kablosuz ağınızda bulunan cihazların listesini her birinin ne kadar kaynak kullandığını gözlemleyerek alınan değerleri raporlayabilir ve maksimum sınır tanımlayabilirsiniz.

Kablosuz Ortam İzleme

Sizi Arayalım